Kapı Boyama Ustasın’dan Kapı Boyama Teknikleri

Kapı Boyama Ustasın’dan Kapı Boyama Teknikleri

Kapı boyama işlemleri zor bir uygulama gibi görünse de. İşin püf noktalarını bilenler için bu keyifli bir uygulamaya dönüşüyor. Bizde Yeşil Dekor olarak bu yazımızda kapı boyası hakkında size faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri paylaşacağız. Kapı boya rengi kadar malzemenin kalitesi de çok önemlidir. Yapılacak uygulamadan daha iyi sonuçlar almak için yüksek kaliteli boya markaları tercih edilmelidir. Ürün ne kadar kaliteli olursa o kadar pürüzsüz bir işçilik ortaya çıkar. Vede daha uzun ömürlü bir yüzey oluşur. Onun için Kapılarınızı boyamaya karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken marka seçimi olmalıdır. Size yardımcı olmak için altta kalitesine güvendiğimiz boya markalarını ve ürünlerinin isimlerini yazacağız. Dilerseniz bu listeden istediğiniz markayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 • Polisan x1
 • Marshall
 • Filli Boya
 • Dyo
 • Cadence

Panel kapı boyama nasıl yapılır. Kapıları boyamaya geçmeden önce ön hazırlık yapılmalıdır. Amerikan kapı boyamadan önce yerleri naylon branda ile kapatılmalıdır. Camlı olan bölümleri maskeleme bandı ile bantlanmalıdır. Kapı kolları sökülmeli ve ya kağıt bant ile koruma altına alınmalıdır. Ahşap kapıların boyanmasından önce mutlaka astar uygulanmalıdır. Alt yüzeyi Koyu renklere boyanmış kapılarada astar yapılmalıdır. Evinizin boya badana işleri bittikten sonra başlanmalıdır.

Kapı Boyama Püf Noktaları

Kapılarınızı boyamaya karar verdikten sonra kapılarınız için en uygun rengi seçmelisiniz. Kapı boya renkleri için firmaların renk kataloglarına bakabilirsiniz. Bu kartelalarda onlarca renk seçeneği bulunmaktadır. Bu renklerin içerisinden eğer bir renktonu beğenmediğseniz. Normal boya kartelasından beğendiğiniz bir rengi makinadan ayarlatabilirsizin. Yani uzun lafın kısası kapılarınızı dilediğiniz renk tonunda boyamanız mümkün artık. Su bazlı boya ürünlerini tercih etmelisiniz. Boya uygulaması için gerekli malzemeler.

Kapı Boyama Malzemeleri

 • Panel Kapı Boyası
 • Kapı Boyama Rulosu
 • Kapı Boyama Fırçası
 • Zımpara
 • Naylon Branda
 • Maskeleme Bandı
 • Temizlik Bezi
 • Maket Bıçağı
 • Temiz Boş Kova
Kapı Boyama Teknikleri

Profesyonel bir yardıma ihtiyacınız olursa boya badana ustası dan yardım alabilirsiniz. Özellikle Bebek odası kapılarını sağlıklı olan su bazlı ürünleri kullanmalısınız. Kapı yüzeyini boyamadan önce mutlaka zımpara yapılmalıdır. Hasarlı ve zedelenmiş yerleri macun ile yoklama yapılmalıdır. Rulo ve fırça mutlaka saten olmalıdır. Kapı yüzeyinde kullanmamanız gereken boyalar. Epoksi Boya, Sedef Boya, Plastik Boya, İç Cephe Boya, Duvar Boyası, veya yüzeye uygun olmayan Dekoratif Boya kullanmamalısınız. Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz. info@yesildekor.com 0532 574 86 01

Amerikan Kapı Boyama

Evde kapı boyama işlemleri. Zımparalamadan kapı boya yapılırsa. Boya yüzeye tutunamadığı için bir süre sonra kabarmaya ve soyulmaya başlayacaktır. Onun için zımparasız boya yapılmamalıdır. Ve tamir yerleri saten alçı ile yapılmamalıdır. Kapı boya tabancası evin içinde kullanılırsa etrafa boya sıçratabilir. Bunun için en sağlıklı kapı boya yöntemleri rulo ve fırça ile yapılandır. Uygulama işlemi iki kat olmalıdır. Ama eğer boya kapatmamışsa 3-4 kat da uygulanabilir. Kapı boya uygulamasından sonra daha dayanıklı olması için cila sürülebilir. Ahşap kapı boyası modelleri ve örnekleri. Yazımızı okuyarak Amerikan panel kapı boyası nasıl boyanacağını öğrenin. Bu makalemiz size yardımcı olacaktır. Kapı boya işlemi nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştık umarız size faydalı bir içerik olmuştur. Şimdiden Kolay Gelsin.

YEŞİL DEKOR Profesyonel Boya Badana & Dekorasyon Hizmeti

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanıyesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın 

Cevap bırakın