Evde Masa Boyama Yapmanın Püf Noktaları

Evde Masa Boyama Yapmanın Püf Noktaları

Evde masa boyama uygulamasının püf noktaları nelerdir?. Zamanla eskiyen ve yıpranan masalara ufak dokunuşlar yaparak yepyeni bir görünüme kavuşturulabilir. Sizde evinizde eski ve ya yeni ama rengini beğenmediğiniz masanızı boya uygulaması yaparak dilediğiniz renk tonunda renklendirebilirsiniz. Bunun için bazı ekipmana ihtiyacınız olacaktır ve kolay boyama tekniklerine. Bu yazımızda size evde mobilya nasıl boyanır ve uygulamada kullanılacak malzemeler nelerdir anlatmaya çalışacağız umarız faydalı bir içerik olur sizin için.

 

Masa Yenileme

Evde masa boyama yenileme uygulamasına karar verdikten sonra öncelikle iş planlaması yapmalısınız. Sırası ile tüm aşmaları bilmeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Onun için boya uygulamasına karar verdikten sonra bir malzeme listesi oluşturmalısınız. Merak etmeyin sizin için bir malzeme listesi hazırladık bu listeye bakarak ihtiyacınız olacak malzemeleri alabilirsiniz. Ayrıca size önerimiz kaliteli boya markalarını tercih etmenizdir. Uygulamadan daha iyi ve sağlıklı sonuçlar almak istiyorsanız kalitesine güvendiğiniz boya markalarını kullanmanızı öneririz. Ayrıca sizin için marka önerisinde de bulunacağız.

 

Masa Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

 • Boya
 • Astar
 • Rulo ve Fırça
 • Zımpara
 • Ahşap Macunu
 • Mavi Naylon Zemin Örtüsü
 • Kağıt Maskeleme Bandı

 

Masa Boyamak İçin Boya

Evde masa boyama uygulaması için Size önerebileceğimiz ve kalitesine güvendiğimiz iki boya markası şunlardır.

 1. Cadence Boya
 2. Rich Boya

İki firmanın da tüm yüzeyler için özel olarak ürettiği ürünleri olan Multi Surface ile tüm Mobilya, Seramik, Fayans, Mermer, Ahşap gibi birçok yüzeyde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Uygulamalardan tam başarı sağlamak için uygulama kurallarına uymalısınız.

 

Masa Nasıl Boyanır

Evde masa boyama öncelikle boyama uygulaması için uygun bir alanı hazırlamalısınız. Ve zemin örtüsünü yere kaplayarak etrafın batmasını engelledikten sonra zımpara yaparak işe başlayabilirsiniz. Masanın yüzeyinde darbe almış zedelenmiş yerleri ahşap macunu ile onara bilirsiniz. Tamir ve zımpara işlemleri bittikten ve kuruma süresi dolduktan sonra tüm yüzeye astar boya uygulaması yapabilirsiniz.

Astar boyayı bir kat olarak uygulamanız yeterlidir. Daha sonra Evde masa boyama uygulaması başlayabilirsiniz. Dar ve küçük alanları fırça ile boyadıktan sonra geniş alanları rulo ile boyama yapabilirsiniz. Uygulamada dikkat etmeniz gerekenler yüzeye orantılı boya vermek ve eşit oranlarda yüzeye yaymaktır. Ayrıca boya uygularken atlama yapmamaya ve açık bir yüzey bırakmadan boya uygulamalısınız. Birinci kat boya uygulamasını tamamladıktan sonra ikinci kat uygulama için kuruma süresini bekleyip ondan sonra uygulama yapmalısınız.

 

 1. Yeşil Dekor Profesyonel Boya Badana Uygulama Hizmeti
 2. Satış ve Uygulama Desteği İçin>> dekorboyam.com
 3. 0532 574 86 01>> yesildekor.com

 

Ezber Bozan, Kesinlikle Okuması Gereken En İyi Yazılar Ve Yazarları

 1. Panel Kapı Boyama ve Uygulama Teknikleri
 2. Zigon Sehpa Nasıl Boyanır? Sehpa Boyama
 3. Evini Kendi Boyayanlar İçin Boya Yapmanın Püf Noktaları
 4. Demir Kapı Nasıl Boyanır? Demir Boyama Teknikleri
 5. Evi Kendim Boyayabilir Miyim? Ev Nasıl Boyanır
 6. Plastik Sandalye Nasıl Boyanır? Sandalye YENİLEME

Cevap bırakın

error: Content is protected !!