Yeşil Dekorasyon Yeni Yılın Trend Rengi

Yeşil Dekorasyon Yeni Yılın Trend Rengi

Yeşil dekorasyon yeni yılın trend renkleri arasında yeşil renk tonlarını görebiliriz. Doğanın eşsiz renkleri arasında yeşil renk dekorasyonunda insanı dinlendirici bir etkisi olduğu kadar evimize hareketlilik ve canlılıkta katar. Günümüzde gelişen boya sektörü sayesinde artık tüm renklerin farklı tonlarını bulmak mümkün.

Ancak yeşil gibi iddialı ve canlı renkleri kullanırken evimizin renk uyumuna ve kombini yapacağımız odanın içerisindeki eşyalarımızla renk uyumu olmasına dikkat etmeliyiz. Bir odayı dekore ederken eşyalarla renk tonu uyumu olmazsa yapılacak tüm emekler boşa gidecektir onun için en çok dikkat edilmesi gerekilen nokta renk uyumudur.  

Yeşilin çok kuyu renkleri ve çok yoğun olarak kullanımı mekan da boğucu bir hava yaratacaktır. Evinizi yeşil renk tonları ile dekore etmeyi düşünüyorsanız size önerimiz yeşil rengini duvarlarda, üçlü koltuk da, berjerde ya da aksesuarlar üzerinde tercih etmeniz daha doğrudur.

yeşil dekor fikirleri

yeşil dekor fikirleri

 

Yeşil ile Uyumlu Renkler ev Dekorasyonu

Yeşil dekorasyon ile birlikte evinizi dekore ederken kullanabileceğiniz ikinci uyumu renk olarak Toprak renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Evinizin dekorasyonunu yaparken yeşil renkleri nasıl kullanmanız gerektiğini paylaştığımız resimlere bakarak fikir edinebilirsiniz. Paylaştığımız örnek resimlerde yeşil ile dekore edilmiş mekanlar size evinizi dekore ederken ilham kaynağı olacaktır.

dekorasyon

dekorasyon

dekorasyon fikirleri

dekorasyon fikirleri

 

Yeşil renk tonları ile duvarlarınızı ön plana çıkarabilir, yeşil tonlarda yatak örtüsü, yeşil aksesuarlar, ve toprak renk tonlarında bej renk yastıklar kullanarak. Yatak odanızı dekore ederken uygulayabileceğiniz bir örnek.

Yeşil ile beyaz rengin birbirine ne kadar uyumlu olduğunu ve birlikte kullanıldığı zaman birbirine ne kadar çok yakıştığını görmüşsünüzdür. Sadece bir duvarı yeşil renk tonu ile boyayarak ortama farklı bir hava katabilirsiniz. Yeşil dekor da kullanılacak yeşil renk kırlentler ve de bitkiler ile destekleyerek muazzam bir renk uyumu yakalamak mümkün.

 

Ferah Havasıyla Yeşil Dekorasyon

Oturma odası için daha sakin bir alan yaratmak oluşturmak için yeşilin biraz daha soğuk renk tonlarını kullanabilirsiniz. Evinizin duvarlarında soluk yeşil tonları kullanarak, ve renkli mobilyalar ile kombini yaparak sakin ve huzurlu bir alan yaratmanıza yardımcı olacak.

Yeşil dekorasyon Salon için deniz yosunundan canlı parlak yeşile kadar birçok farklı kombin de çalışmalar yapabilirsiniz. Evinizin ferahlaması ve ışıldaması için kullanabileceğiniz onlarca örnek bulunuyor. Yeşilin en parlak göz alıcı renk tonu fıstık yeşilini anımsatan tonlar olsa gerek. Böylesi canlı ve hareketli renklerden hoşlanıyorsanız bu dekorasyon tam size göre!

Cevap bırakın

error: Content is protected !!