Gri Duvar Kağıdı Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Gri Duvar Kağıdı Dekorasyonu  Nasıl Yapılır

Gri Duvar Kağıdı Dekorasyonu nasıl yapılır Duvar kağıtları duvarlarımızı boya kullanmadan istenen renge dönüştüren. Veya desen, figür gibi şekillerle süsleyebilen şık bir kaplama materyalleridir. Çeşitli renklerde, desenlerde ve kaliteli dokularda üretilmekte olan bu duvar kağıtları.

Ev dekorasyonu oluşturulurken kolaylık ve şıklık sağlar ve Mekanı daha modern yapar. Zamanla Eskimelere ve yıpranmalara karşı bölgesel olarak söküp. Yenisi ile değiştirebilme imkanı sunduğundan oldukça güzel rahat ve kullanışlı bir malzemedir.  Gri tonlarında duvar kağıtları, kullanıldığı evlerde olduğundan daha küçük ve basık gösterebilme riski taşırlar.

 

Gri Duvar Kağıdı Dekorasyonu Nasıl Yapılır

 Fakat bazı dekorasyon fikirlerini ve önerileri dikkate alınarak ve uygulayarak bu tehlikenin önüne geçerek şık ve modern bir duvar dekorasyonu oluşturmak mümkündür.

Dekore edilecek odanın tüm duvarları eğer gri duvar kağıdı ile kaplanacaksa. Bu duvar kağıdının olabildiğince çok açık gri tonlarında olması ve mümkün olduğunca desensiz olması gerekmektedir. Desenli duvar kağıtları tüm duvar Yüzeyinde kullanıldığı takdirde mekanın görünümünü kalabalıklaştırıp gözü fazlasıyla yorabilir. Buna karşın tek bir duvarda desenli veya koyu renk duvar kağıdı kullanımı mekana canlılık ve hareket katma özelliğine sahiptir.

 

Gri Duvar Kağıdı Dekorasyonu Nasıl Yapılır

 Tüm duvar yüzeyinde gri tonlarında kaplama kullanıldığı takdirde mekan iyi şekilde aydınlatılmalıdır. Eğer kağıt uygulanacak mekan çok fazla güneş alan bir konumda değilse.  Duvara, duvar kağıdının rengiyle kontrast oluşturabilecek renkte ince çerçevelere sahip büyükçe bir tablo veya  ayna asılarak içeri giren güneş ışığı iki katına çıkarılabilir.

Tek duvarda diğer duvardakilerden daha koyu renkte ve desenli bir duvar kağıdı kaplaması kullanılmışsa bu duvara tablo, ayna, gibi objeler asılmayıp bu objeleri olabildiğince sade görünen duvarlara yöneltilmelidir.   Mekandaki Tv ünitesi arkasında ya da sadece iç mekan sütunlarında koyu gri duvar kağıdı kullanıp diğer duvarlar beyaz, krem, bej gibi açık renkler de kullanılabilir.

 

Duvar Kağıdı Dekorasyonu

Gri Duvar Kağıdı Dekorasyonu Yapılmış duvarlarda süsleme olarak kırmızı, bordo, lavanta ya da turkuaz renklerinde küçük çerçeveler, kanvas tablolar veya çerçeveli aynalar kullanılabilir. Modern çizgilere sahip çok canlı renklerde duvar saatleriyle de bu tarz kaplamalı duvarlara şıklık ve hareket kazandırılabilir.

Gri olan duvar kağıtlarına ufak bir aydınlatma sağlayacak modern tasarımlı duvar aplikleri kullanılması önerilebilecek dekorasyon öğeleridir.  Mekan Dekorasyonu oluştururken grinin her tonunun gökkuşağı renkleriyle olan uyumu olabildiğince dikkate alınmalıdır. Duvar kağıdında meydana gelebilecek lekeler için Duvar Kağıdındaki Lekeler Nasıl Çıkar? yazımıza göz atabilirsiniz.

 

2 Yorum

  1. Gültekin Kasım 21, 2018
  2. Ercan Toka Kasım 21, 2018

Cevap bırakın

error: Content is protected !!