Boş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Boş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır 

Boş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır İç mekanlarda ev ve ofislerde fonksiyonel alanlar kadar kullanılmayan alanlar da bulunmaktadır. Boş kalan duvarlar bu alanlara özetlemek için en iyi örnektir. Bu tür duvarları değerlendirerek hem ihtiyaç alanı üretmek hem de iç mekana hoş bir dekor tasarım katmak mümkündür.

 

 Boş Duvarlar Nasıl Dekore Edilir?

Boş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır İç mekandaki bu boş duvarları değerlendirmenin en etkili yolu bu alanları süslemeler dekore etmektir. İlk olarak akla gelen en şık ayrıntı dekoratif aynalardır. Esiden kare şeklinde, daire ya da dikdörtgen olarak alternatif sunabilen dekor aynaların günümüzde birçok alternatifleri de bulunmaktadır. Dekor için sadece geometrik şekil olarak değil. İnsan veya hayvan figürleri, sokak lambaları gibi farklı akla gelen her türlü şekille dekoratif ayna bulmak da artık mümkündür. Eğer boş kalan duvar evin geniş bir bölümündeyse aynayla konsept oluşturulabilir.

Boş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır Yapılacak büyük bir duvar ise bank, sokak lambası ve kuru yaprak konseptli aynalarla hazırlanabilir. Eğer sade dekor ayna kullanılmak isterseniz aynaların arasına bir-iki tane resim çerçevesi yerleştirilebilir. Boş duvarlar dekorasyon yapılıken koridor gibi daha dar ve küçük alanlar değerlendirilecekse o zaman da tablolar iyi bir fikir olabilir. Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır Tablo seçimi yapılırken evin genel dekorasyon özelliği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

 Boş Duvar Nasıl Süslenir?

 Dekorasyon Nasıl Yapılır Örnek, klasik ağırlıklı döşenmiş bir ev boş duvar dekorasyonunun sürrealist tablo çalışmalarından oluşmaması gerekmektedir. Kullanılacak tablolar daha çok yaldız çerçeveli pastoral temalı resimler veyanesne resimleri de kullanılabilinir. Ama eğer evin genelinde modern bir konsept varsa o zaman kanvas tarzı tablolar iyi birer kurtarıcı olabilirler.  Son yılların sık kullanılan boş duvar dekorasyonunun ürünü renkli ya da beyaz tasarlanmış çerçevelerdir. Soy ağacı şeklinde tasarlanmış kocaman çerçeve ağaçlar büyük duvarları kaplayacak şekilde düşünülmüştür.  

Boş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır Hem güzel bir fotoğraf sunum ortamı yaratırken öteyandan hem de ev dekorasyonu olarak oldukça işlevseldir. İsteğe bağlı olarak soy ağacı gibi bir bütün olarak değil de çerçevelerin dağınık olarak yerleştirildiği duvar dekorasyonu da yapılabilinir.   Bütün duvarı yüzeyini kaplayacak şekilde simetrik ya da asimetrik yerleştirilmiş çerçeveler belirli bir aralıklarla içindeki fotoğrafları değiştirmek yoluyla düzenlenebilinir.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!