Bodrum Katlarda En Çok Tercih Edilen Renkler

Bodrum Katlarda En Çok Tercih Edilen Renkler

Bodrum katlarda en çok tercih edilen renkler hangileridir? Güneş ışığını yeteri kadar almayan evlerde boya rengi seçerken çok dikkat edilmelidir. Yetersiz ışık boya renk tonunun daha koyu ve kapalı görünmesine sebep olabilir. Onun için yetersiz ışık olan evlerde daha canlı ve açık tonlarda boya renklerini tercih etmeliyiz. Tabii ki sadece boya rengi ile bunu başarmak mümkün değil aynı zamanda evimizin eşyalarını da bu doğrultuda dekore etmeliyiz.

 

Açık tonlarda dekore edilmiş evler olduğundan daha geniş ve ferah görünür. Açık renklerden kastımız sadece beyaz renk tonları değil. Daha canlı ve sıcak renk tonları da tercih edilebilinir. Özellikle güneş ışığını az alan bodrum kat evlerde sıcak ve canlı renklerin kullanmasını öneriyoruz. Canlı renkler çok az bir ışık enerjisi ile mekanın daha aydınlık gözükmesini sağlar.

 

Aydınlatma Nasıl Seçilmelidir?

En az boya rengi kadar aydınlatmada çok önemlidir bodrum katları ve yetersiz Güneş ışığı alan evler için. Bu tür evlerde aydınlatma seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar. Işığı daha iyi yayan ve şapkasız avizeler tercih edilmelidir. Beyaz ışık sarı ışığa göre biraz daha fazla mekanı aydınlatır. Bodrum katta bir evde oturuyorsanız ve evinizi yeni dizayn ediyorsanız tamamlayıcı bir dekorasyon yapmanızı öneririz.

 

Ev Dekore Edilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Evinizi dekore ederken bir bütün olarak düşünmelisiniz. En önemlisi tabii ki renklerin uyumudur uyumsuz renkler bir arada kullanıldığı zaman istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Renk geçişlerini keskin ya da yumuşak yapmak sizin elinizde. Aynı şekilde renk uyumunu sağlamakta sizin eliniz de yapmanız gereken evinizi bir bütün olarak düşünüp ona göre dekore etmelisiniz.

 

Bodrum Katları İçin Boya Rengi Önerileri

Evinizin sade ve aydınlık görünmesini istiyorsanız daha çok Beyaz tonları kullanabilirsiniz. Fakat daha canlı ve hareketli bir görünüm elde etmek istiyorsanız Turuncu ve Sarı renklerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle turuncu ve sarı renk tonları mekanı olduğundan daha geniş gösterir. Ayrıca çok az bir ışık kaynağı ile mekanı daha çok aydınlatır. Renklerin değiştirici gücünden sizde yararlanarak evinizde harikalar yaratabilirsiniz.

Bodrum katlarda en çok tercih edilen renkler

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!