Beton Görünümlü Boya Nasıl Yapılır,  Beton Efekti Duvar Boyama

Beton Görünümlü Boya Nasıl Yapılır,  Beton Efekti Duvar Boyama

Beton görünümlü boya nasıl yapılır Evinizde bir değişiklik yapmak istediğinizde bunun en kolay yolu duvarların rengini veya dokusunu değiştirmektir. Üstelik evin tamamını boyamanıza da gerek yok sadece bir duvarda yapacağınız ufak bir değişiklikle odanın duygusunu tamamen farklılaştırabilirsiniz. İç cephelerde duvar yüzeylerde mat ve ham bir görünüm elde etmek istiyorsanız Jotun Boyanın Fenomastic Güzel Evim Mineral uygulayın.

Fenomastic Güzel Evim Mineral uygulamasına ilk olarak uygulamada ihtiyacınız olacak malzemelerin bir listesini oluşturmakla işe başlayabilirsiniz. Yeşil Dekor olarak sizin için bir malzeme listesi oluşturduk. Bu malzeme listesinde uygulama için ihtiyacınız olacak tüm malzemeler var.

 

Malzeme Listesi

  • Boya
  • Fırça
  • Maskeleme Bandı
  • Boyacı Örtüsü
  • Maket Bıçağı
  • Merdiven
  • Boş Kap

Ayrıca iş güvenliği için uygulamada İş Gözlüğü – İş Eldiveni  ve üzerinizin kirlenmemesi için eski bir giysi kullanmanızı öneririz.

 

Beton görünümlü boya nasıl yapılır Uygulama için malzemeleri tedarik ettikten sonra ilk olarak odayı uygulamaya hazır hale getirmelisiniz. Bunun için boya uygulaması yapacağınız alandaki eşyaları size engel olmayacak şekilde duvarlardan uzaklaştırın. Tek bir duvara  Fenomastic Güzel Evim Mineral boya uygulayacaksanız  tavan diplerini, süpürgelikleri, ve yan duvarları maskeleme bandı ile maskelemesini yapmalısınız. Daha sonra yerleri mavi naylon branda  ile kaplamalısınız. Odayı boya uygulamasına hazırladıktan sonra bir sonraki işleme başlayabilirsiniz.

Uygulamadan daha iyi sonuç almak için ürünü uygulamadan önce aynı renkte astar boya yapmanızı öneririz. Bunun için yapmanız gerekenler aynı renkte bir boya alıp bir veya iki kat duvar yüzeyine rulo ve fırça ile uygulamaktır. Daha sonra jotun beton görünümlü boya uygulaması için kurumasını beklemelisiniz.

 

Beton Efekti Duvar Boyama

Jotun dekoratif boya uygulaması için önerebileceğimiz en iyi fırça 4 numara bir fırçadır. Jotun boya nasıl uygulanır uygulamaya başlarken duvarın kenar köşesinden başlayarak fırça hareketlerini çapraz şekilde yaparak uygulamalısınız. Bir duvara boya uygulamaya başladıktan sonra ara vermeden duvar bitene kadar devam etmelisiniz. Aksi halde desende farklılıklar oluşabilir.

Beton görünümlü boya nasıl yapılır Uygulamayı tamamladıktan sonra boyanın tam kuruması beklenmeli. Daha sonra eğer uygulanmış duvar yüzeyi insan trafiğinin yoğun olduğu bir bölgede yapılmışsa duvarda oluşabilecek lekeleri engellemek için şeffaf koruyucu uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler boya uygulaması bittikten ve kuruduktan sonra şeffaf koruyucu astarı duvar yüzeyine bir kat rulo ve fırça ile uygulamak.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!