Bebek Odası Duvar Boyası Nasıl Olmalı?

Bebek Odası Duvar Boyası Nasıl Olmalı?

Bebek odası duvar boyası nasıl olmalı Öncelikle bebek için bir odaya karar verdikten sonra. Odayı döşemeye başlamadan önce ilk olarak odanın duvarlarını boyamak iyi bir fikir olabilir. Çünkü odanın mobilyaları geldikten sonra boya yapmak zor ve daha zahmetli olabilir. Ayrıca mobilyalar boya badana uygulaması sırasında zarar görebilir. Onun için bebek odasının eşyaları gelmeden badana boya gibi önceden yapılması gereken işlemleri yapmanızı öneririz.

İlk olarak yapılması gereken işleme karar verdikten sonra o zaman odada hazır boşken boya ve renk seçimini yapmaya çalışarak işe başlayabilirsiniz. Odayı dekore etmek için en doğru sıralamayı uygulamaya çalışalım.

 

Bebek Odası Duvar Boyası Seçimi

Bebek odalarına boya türü seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta boyanın sağlıklı ve kaliteli olmasıdır. Bir boyanın kaliteli ve sağlıklı olup olmadığını anlamak için boya markasının güvenilir olmasına ve ayrıca ürünün içeriğine bakmalısınız. Yeşil Dekor olarak bebek odası için önerebileceğimiz boyalar Antibakteriyel özelliğine sahip olan boyalardır. Antibakteriyel boyalar su bazlı kokusuz ve en sağlıklı boyalardır. Sizin de ilk olarak  Antibakteriyel ürünleri tercih etmenizi öneririz. 

 

Bebek odası duvar boyası nasıl olmalı Bebek odasının duvar yüzeyini Antibakteriyel su bazlı ipek mat boyalar ile boyanması kullanım açısından da çok önemlidir. İpek mat görünümlü boyalar diğer saf mat boyalara göre 20 kat daha iyi silinebilir özelliğine sahiptir. Boyanın bu özelliği sayesinde hem uzun yıllar lekesiz temiz duvarlara sahip olabilir. Ayrıca ev bütçenizden badana boya masrafını çıkarmış olursunuz.

 

Bebek odaları için bir diğer önemli konuysa duvar boyası seçiminde bilinen güvenilir boya markalarını tercih etmektir. Doğru boya markasını bulmak için piyasada kendini ispatlamış güvenilir boya firmalarını tercih etmelisiniz. Ayrıca ürünün içeriğini açıkça sunan, renk ve boya seçimi konusunda bilgi ve tecrübesi ile yardımcı olup sizi doğru yönlendirebilecek markaları tercih etmelisiniz. Bebeğiniz için en kaliteli ve en sağlıklı boyayı bulmuş olursunuz.

 

Bebek Odası Duvar Rengi Seçimi

Bebek odası dekorasyonu yaparken ister boya kullanın ister duvar kağıdı yine de belli klişe renk ve desenlere maruz kalabilirsiniz. Fakat son dönemde dekor trendlerinin değişmesi ile artık pembe ve mavi seçeneklerinden çok daha fazlası var önümüzde.

Bebek odası duvar boyası nasıl olmalı Öncelikle kendinizi bebeklerin cinsiyetine göre ezberlenmiş renkleri seçmek  zorunda hissetmeyin. Hem erkek hem kız bebekler için uygun ve daha trend natürel renk tonlarını kullanarak bebek odası için daha dingin ve sakinleştirici etkiye sahip bir ortam yakalayabilirsiniz.

Dilediğiniz renk tonun özgürce kullanabilirsiniz. Yeşil Dekor olarak Size önerimiz bebek odası için açık tonlarda renk kullanmanızdır. Açık renk tonları kullanılan odalarda daha ferah ve aydınlık olacaktır. Ayrıca oda olduğundan daha geniş gözükeceğini unutmamanızda fayda var. Yeşil Dekor olarak bu yazımızda size bebek odası dekorasyonu hakkında faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri paylaştık umarız sizin içinde faydalı bir içerik olmuştur.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!