Ev Boya Fiyatları – Ev Boyama Fiyatları Hesaplama

Ev Boya Fiyatları – Ev Boyama Fiyatları Hesaplama

Ev boya fiyatları bu yıl evinizi ya da ofisinizi şöyle baştan uca boyatmaya karar verdiniz. İlk olarak bir maliyet hesabı yapmanız gerekir. Ev boyama fiyatları nasıl ve neye göre hesaplanır. Evinizi boyatmaya karar verdikten sonra öncelikle boyanın çeşidine karar vermelisiniz. Özellikle iç cephe boyalarının seçiminde çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan en önemlisi boyanın sağlıklı olmasıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise boyanın tavan ve duvar yüzeyine uygun olmasıdır ve aynı zamanda insan sağlığına da kötü bir etkisi olmaması önemlidir.

Ev boya fiyatları

Renk seçiminde çok önemlidir renk tonu seçerken evdeki tüm eşyalarla uyumlu bir renk tonu tercih edilmelidir. Seçilen renk uzun bir süre kullanılacağı için gözü yormayan açık ve pastel renkler tercih edilebilir. Renk seçimi yaparken uzun vadeli düşünülmelidir ve mekandaki renklerle bir bütünlük oluşturulmalıdır. Boya seçimi ve renk tonuna karar verdikten sonra toplam bir maliyet hesaplaması yapılmalıdır bunun için bizden ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz. Yeşil Dekor Hızlı İletişim 0532 574 86 01

Ev Boya Fiyatları Hesaplama

Ev boya fiyatları hesaplamada en büyük unsurlardan bir boyanın kalitesidir. Boyaların fiyatları kalitesine göre fiyatlandırılır. Kaliteli boya nasıl seçilir, Belirli kriterlere göre karar verilmelidir bu beklentiler.

  1. Sağlıklı Bir Boya Olmalıdır
  2. Darbelere Karşı Dayanıklı Olmalıdır
  3. Yüksek Kalitede Örtücü Olmalıdır
  4. Anti Bakteriyel Olmalıdır

Peki ev boya fiyatları nasıl hesaplanıyor. Boyama işlerinin hesaplamasında bir çok faktör olsa da temel iki önemli faktör fiyatları büyük ölçüde belirler. Bu faktörler uygulama yapılacak mekanın büyüklüğü ve hasar durumudur. Fiyatı önemli ölçüde etkiler.

Boya Yapılacak Ev Kaç Metrekare

Boyama maliyetini hesaplayabilmek için uygulama yapılacak mekanın büyüklüğünü bilmek gerekir. Mekanın tavan yüksekliği, duvar yüzeyinin hasar durumu, kapı ve pencerelerin büyüklüğü normalin üstünde olmadığı sürece bu faktörler fiyatı çok etkilemez. İşçilik maliyeti mekanın metrekaresi başına 4 ile 20 TL arasında değişmektedir.

Ev boya fiyatları

Fiyata Malzeme de Dahil midir

Mekanın uygulamasında kullanılacak boya malzemeleri de maliyeti doğrudan etkileyen unsurlardandır. Tiner bazlı saten boyaların maliyetleri evin metrekaresi başına 4 ile 10 TL arasındadır. Su bazlı plastik boyalar biraz daha uygundur, ithal, dekoratif ve özel fonksiyonel ürünler, özel kaplama sıvaları, biraz daha pahalı olabilmektedir. Bu faktörlerin dışında alt yapı uygulamaları, tadilat, sıva, alçı uygulamaları, kapı ve pencerelere boya yapılmasını da istiyorsanız maliyet değişecektir. Boya badana işlemlerinde salıklı fiyat sunulabilmesi için mutlaka keşif yapılıp daha sonra fiyat teklifi sunulmalıdır. Ücretsiz keşif almak için bize ulaşın 0532 574 86 01 Yeşil Dekor

Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın www.yesildekor.com

 Ev boya fiyatları

Ev boya fiyatları

No Responses

Bir Cevap Yazın