Badana Boyası Nasıl Yapılır – Badana Boyası Yapmanın Püf Noktaları

Badana Boyası Nasıl Yapılır – Badana Boyası Yapmanın Püf Noktaları

Evinizde badana boyası işlerini yaptırmadan önce gözden geçirmeniz gereken bazı noktalar vardır. Kısaca değinmek gerekirse badana boyası yaptıracağınız odayı hangi amaçla kullanacağınız ve odanızda yaratmak istediğiniz ambiyans ve de tavanınızın yüksekliğine çok dikkat etmeniz gereken ölçütlerden bazılarıdır. Badana boyası işlerin de duvar renklerine karar vermeniz gereken en önemli noktalardan biridir. Yine örnek vermek gerekirse çocuk odalarında canlı parlak ve hareketli renkler tercih edebilir. Yatak odasında ise açık ve uçuk renk tonları kullanarak daha sakin bir atmosfer yaratabilirsiniz. Badana boya işlerin de duvar renklerine karar verdikten sonra sıra boya badana uygulamasını yaparken işinizi kolaylaştıracak püf noktalarına gelir. Badana Boyası yapmanın tüm püf noktalarını sizin için bu makalemizde bir araya getirdik. 

Evde Badana Yapmanın Püf Noktaları

  • Öncelikle Badana Boyası uygulamasının tamamında aynı markanın ürünlerini kullanın. Böylelikle renk uyuşmazlıkları olmaz ve de odalarınızın yüzeyleri arasında farklılıklar olmaz ve evinizin görünümü bir bütünlük içerisinde olur.
  • Çok aşırı sıcak ya da çok aşırı soğuk havalarda badana boya yapmak için uygun olmayabilir. Evinizin ısısının ortalama sıcaklıklarda olmasına dikkat edin.
  • Badana boya uygulamasını mutlaka temiz duvar yüzeylerine yapın. Uygulamaya başlamadan önce tüm duvarlarınızı sabunlu su ile silin.
  • Duvar yüzeyindeki çatlakları ve kabarmaları spatula ile iyice kazıyın. Çivi deliklerini ve kazıdığınız yerleri saten alçı ile doldurun.
  • Tamir yoklama yaptığınız yerleri zımparalayın ve pürüzsüz yüzeyler elde ettiğinizden emin olun. Badana Boyası uygulamasını bundan sonra Başlayın.
  • Boyanızın içine sıvı ya da toz katkı atmayın. Boyanızın kullanım talimatlarına okuyun ve uyun. Boyanın üzerinde belirtilen inceltme oranını kesinlikle aşmayın. Ürüne kendi incelticisini ekleyin.
  • Boya uygulamasına geçmeden önce evinizdeki eşyalarınızı orta bölüme toplayın ve üzerlerini naylon örtülerle kapatın ve uçlarını kağıt maskeleme bandı ile bantlayın ve zarar görmelerini engelleyin.
  • Boyanın sıçramasını istemediğiniz tüm alanları kalın mavi branda ile kaplayın ve süpürgelikleri maskeleme bandı ile bantlayın.
  • Boyaya tavanlardan başlayın ve sonra duvarlara geçin boyayı yukarıdan aşağıya doğru uygulayın ve fırçaya çok fazla boya almayın. Boya uygulamasını yukarıdan aşağıya uygulama yaptığınızda akan boya damlaları sizin için altından kalkılamaz bir problem olmaktan çıkar.
  • Boya uygulamasını iki kat olarak yapın ve katlar arası 5-6 saat ara verin. Bu şekilde uygulama yaparsanız hem daha pürüzsüz bir yüzey elde etmiş olursunuz. Hem de ikinci katın boyayı yaparken daha önce meydana gelen hataları ortadan kaldırma şansınız olur.

Badana Boyası

Bırakın Yeşil Dekor Sizin Yerinize Yapsın

Tüm bu detayları öğrenmek ve uygulamakla vakit kaybetmektense, bırakın Türkiye’nin en iyi boya ustası Yeşil Dekor sizin yerinize yapsın! Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan Yeşil Dekor, sizin için en iyi iç cephe boya ustaları ile hizmetinizde. Alanında uzman işinin ehli ve İnşaat Boyacısı Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi ustalarımızın yaptığı boya uygulaması 2 yıl süresince Yeşil Dekor garantisi altındadır.

YEŞİL DEKOR Profesyonel Dekorasyon ve Tasarım Uzmanı

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanıyesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın

 Badana Boyası

 

Bir Cevap Yazın