Yağlı Boya Kokusu Nasıl Çıkar – Boya Kokusu Nasıl Giderilir

Yağlı Boya Kokusu Nasıl Çıkar – Boya Kokusu Nasıl Giderilir 

Yağlı Boya Kokusu Nasıl Çıkar – bu makalemizde bu sorunun cevabını fazlası ile bulabilirsiniz. Yağlı boyalar yüksek silinebilme özelliği ve de çok dayanaklı ve yüksek seviyede olan bu tür boyalar. Bu özellikleri yüzünden pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle kullanıcılar Okul, Hastane, ve Kamu Kurumlarında İşyerlerinde daha fazla tercih ediyor. Çok pratik ve kolaylıkla temizlenebilen Yağlı Boya uzun süre de bakım da gerektirmez. Yağlı Boya Kokusu Nasıl Çıkar – Uygulandığı duvar yüzeylerinin hava almasını engelleyen yağlı boyalar ayrıca su nem gibi faktörlerin yüzeylerin korunması için de kullanılır. Genellikle sentetik tiner ile inceltilen yağlı boyalar özellikle kapalı alanlarda uygulandığında oldukça rahatsız edici bir kokuya sebep olur. Ayrıca rahatsız edici olmasının dışında bu kötü kokuları solunması sağlık açısından da zararlıdır. Tam da Bu nedenle yağlı boyaların uygulamaları sonrasında ortamda kalan zararlı ve kötü kokunun giderilmesi gerekir.

Yağlı boyaların kokusunun mekandan hızlı çıkması için öncelikle çok iyi şekilde havalandırma yapılmalıdır. Bu işlemi sağlamak için birden fazla kapı ya da pencere açılmalı boyanan evin sürekli bir hava akımı yani cereyan olması sağlanmalıdır. Bu sayede hava akımı etkisi ile yağlı boya ya karıştırılan tiner ve koku yapıcı maddeler. Çok daha hızlı bir şekilde buharlaşacağından Yağlı boya hem daha kısa sürede kurur, hemde yağlı boya kokusunun etkisi olabildiğince azalır ve yok olur.

 

Tüm havalandırmalara rağmen mekandaki yağlı boya kokusu çok rahatsız edici bir seviyede ise bu durumlarda bir tencere içerisine yeteri kadar su koyulmalı ve tencerenin içerisine bir yemek kaşığı kadar saf amonyak dökülerek karıştırılmalıdır. Hazırlanan tenceredeki amonyaklı su 24 saat boyunca yağlı boya kokusu olan evde bekletilmelidir. Bu uygulama yapıldıktan sonra eğer boya kokusu tamamen çıkmamışsa bu işlem tekrar uygulanmalıdır. Bu işlemde ortamdaki havalandırma, hava akımı olmayacak şekilde ayarlanmalı ve yapılmalıdır. Yağlı Boya Kokusu Nasıl Çıkar – Yağlı boya kokularını gidermede kullanılan diğer bir madde de kuru soğandır. Bu işlem için ihtiyaç olan malzemeler 2-3 adet orta veya büyük boy kuru soğan, ortalarından kesilerek amonyak uygulamasında olduğu gibi bir tencereye doldurulan suya atılır. Ve bu hazırlanan tencere gece boyunca boya kokusu olan yerde bekletilir. Bu işlem esnasında da evde cereyan olmamasına dikkat edilmeli ve koku tamamen çıkana kadar uygulama tekrarlanmalıdır.

             

        BOYA BADANA USTASI

                   0532 574 86 01

 

YEŞİL DEKOR Profesyonel Dekorasyon ve Tasarım Uzmanı

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanı, yesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın www.uzmanlaryapi.com

Bir Cevap Yazın