Vernik Kokusu Nasıl Giderilir, En İyi Yöntemler Hangisi?

Vernik Kokusu Nasıl Giderilir, En İyi Yöntemler Hangisi?

Vernik kokusu nasıl giderilir, Ev ve ofislerin belli zaman aralıklarla birçoğunda boya badana uygulamaları yapılmaktadır. Birde rutubet sorunu olan ev ve iş yerlerinde hemen hemen her yıl badana boya duvarlara yapılmaktadır. Vernik uygulanan evlerde yaşayan insanlar bu boya kokusundan oldukça çok rahatsız olurlar. İnsanlar kötü boya kokusundan kurtulmak için birçok yöntem denerler. Boyalar çeşitli kimyasallardan oluştuğu için insan sağlığı açısından da zararlıdır.

Tiner bazlı boyaların uygulandığı mekanlarda çok iyi havalandırma yapılmalıdır. Pencere ve kapılar açık bırakılarak evin içinde cereyan yapması sağlanmalıdır. Ayrıca tiner kokusu gidene kadar bu mekanlar kullanılmamalıdır. Aksi takdirde insan sağlığı için tehdit olabilir. Bu nedenlerden dolayı evdeki kötü boya kokusunu nasıl gidereceğini herkes bilmeli.

 

Evdeki Vernik Kokusu Geçmesi İçin Neler Yapılmalıdır?

Badana boya uygulamasını bitirdikten sonra odanın ortasına parçalanmış bayat ekmek bırakarak boya kokusunu azaltabilirsiniz. Ayrıca bir sonraki gün evi hava almayacak bir şekilde kapatıp kaynamış süt bırakarak vernik kokusunda kurtulmanıza yardımcı olacaktır.  İyi havalandırılan bir evde boya kokusu 1-2 gün için azalarak yok olur. Ek olarak bu uygulamaları yaparsanız bu süre daha da kısalır.

 

Vernik kokusu nasıl giderilir, Başka önereceğimiz yöntemler ise geniş bir kap içerisine amonyaklı su hazırlanıp boya uygulanan odanın içinde bekletilirse çok faydalı olacaktır. Bu uygulamayı yaparak vernik kokusunda çok ciddi azalmalar olduğunu göreceksiniz. Ayrıca başka bir yöntem ise 5-6 adet soğanı keserek gece boyu boya yapılan alanda bekletirseniz tiner kokusunu önemli ölçüde yok edecektir. Bu uygulamada dikkat etmeniz gereken soğanların kestiğiniz yüzleri gözükecek şekilde bırakmalısınız.

 

Evde Vernik Kokusu Nasıl Giderilir

Önerebileceğimiz diğer bir uygulama. Aynı oranda su ve beyaz sirke karışımı hazırlayıp. Daha sonra bu karışımın içine bir miktar deterjan ekleyin. Karışımı hazırladıktan sonra vernik uygulaması yapılan odaya bırakın. Bir süre bekledikten sonra göreceksiniz boya kokusunda ciddi azalma olacaktır. Bu yöntemleri denerken daha iyi sonuç almak için evinizi sık sık havalandırın. Evinizde eğer bir Vantilatör varsa kullanarak evinizin havasını daha hızlı temizleyebilirsiniz.

 

Vernik kokusu nasıl giderilir. Yeşil Dekor olarak boya vernik ve tiner kokularından kısa sürede nasıl kurtulacağınızı anlatmaya çalıştık. Bu doğal uygulamaların dışında piyasada satılan boya parfümlerini de deneyebilirsiniz. Yeşil Dekor olarak size önerimiz doğal yöntemleri tercih etmenizdir. Şimdiden kolaylıklar diliyoruz.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!