Sprey Boya – En iyi Sprey Boya Markaları

Sprey Boya – En iyi Sprey Boya Markaları

Sprey Boya, dekorasyon, kendi yap ve hobi için kullanılan bir boya türüdür. Bu ürünler ile  uygulama yapmak diğer boya uygulamalarına göre kolay gözükmektedir ancak uygulama yaparken bilgi gerekmektedir. Bu ürünler, ince bir sis halinde dağıtılmak üzere ayarlanmış bir aerosol ürünüdür. Geleneksel rulo ve fırça boyama yöntemleriyle karşılaştırıldığında, Sprey Boya ile boyama daha pratik ve hızlıdır ve daha düzgün bir uygulama sağlar. Endüstriyel boyalar, boya partiküllerini ince bir buhara bölen özel hava kompresörlerine dayanırken, ticari ürünler, boyayı atomize etmek için sıvılaştırılmış gazlar kullanan kendi kendine çalışan aerosol kutulardır. Uygulamaya başlamadan önce yüzeylerin ve sağlığınızı korumak için doğru malzemelere ve araçlara sahip olmak gereklidir. Ayrıca öğenizi boyamak için nasıl hazırlayacağınızı ve öğenizi boya yapmak için uygun tekniği nasıl kullanacağınızı da bilmeniz gerekmektedir.

 Nasıl Kullanılır

Sprey boya uygulamasına başlamadan önce seçeceğiniz doğru marka ve ürün ile işiniz kolaylaştıracaktır. bu ürünler hakkında size önerimiz Türkiye’nin en çok tercih edilen Sprey Boya markalarıdır. Altta bu markaların tam listesini bulabilirsiniz.Profesyonel bir şekilde  uygulaması yapmak için birkaç malzemeye daha ihtiyacınız olacaktır. İhtiyacınız olan malzemeler.

 • Maskeleme bandı
 • Steril eldiven
 • Ağız maskesi ve Koruma Gözlüğü
 • Astar boya
 • Sıçramayı engellemek için gazete veya naylon branda

En İyi Sprey Boya Markaları

Türkiye’nin en çok tercih edilen ve uygulayanlar tarafından oldukça çok beğenilen  markaları.

 1. Akçalı 
 2. Polisan 
 3. Casati  
 4. Fawori  
 5. Filli   
 6. Dyo  
 7. Marshall  

 Nasıl Uygulanır

Boyamaya aşamasına geçmeden önce,Sprey Boyayı 3-4 dakika iyice çalkaladıktan sonra, kapağın üzerindeki açma tırnağını pense yardımı ile kopartıp kapağı açın. Boyama uygulamasına başlamadan önce boyanacak yüzeyi kir, pas, yağ, toz nemden arındırıp, boyanın püsküreceği çıkış deliğinin, boyamak istediğiniz objeye dönük olduğundan emin olduktan sonra. Boyamak istediğiniz objeyle boya arasında 20-30 cm mesafe bırakarak püskürtmeye başlayın. Bu uygulamada önemli olan nokta, sprey boyanın boyamak istediğiniz objeye homojen olarak yayılmasını sağlamaktır. Tabii bunu yaparken ince katlar halinde 2-3 kat olarak uygullama yaparsanız hem akmalar olmayacaktır, hem de mükemmel bir sonuç elde etmiş olacaksınız.

 Kullanım Adımları

Sprey Boya kullanım alanı oldukça geniştir. Mobilya ve eşya gençleştirme, genel onarım, hobi dekorasyon, bisiklet, motosiklet ve otomotiv alanlarında kullanabilen mat veya parlak görünüm elde etmek istediğiniz hemen her obje ve yüzeyde kullanılır.

YEŞİL DEKOR Profesyonel Dekorasyon ve Tasarım Uzmanı

Başlıca Hizmetlerimiz: Boya Badana, Dekoratif Boya, Efekt Boya, Sedef Boya, Brüt Beton Görünümlü Sıva, Dekoratif Pamuk Duvar Kaplama, Duvar Kağıdı, Alçı Boya , Özel Fonksiyonel Boyalar, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, İç & Dış Cephe Isı Yalıtımı, Mantolama, Uygulamaları Hizmeti Sunmaktayız. Hızlı, Güvenilir, Profesyonel, İşinin Uzmanıyesildekor.com Hızlı İletişim 0532 574 86 01 İşinizi Şansa Bırakmayın Uzmanına Yaptırın

No Responses

Bir Cevap Yazın