Sedef Boya Dekoratif Boya Uygulamaları

Sedef Boya  Dekoratif Boya  Uygulamaları

Sedef Boya son günlerin boyası olarak nitelendirilebilir. Sedef boyaların çeşitleri, modelleri ve sedef boya desenleri. Sedef boyalar ile ilgili bu anlamda merak edilen konular arasında yer almaktadır. Mekanların farklı bir görünüme kavuşması, duvar yüzey yapısının farklı olması dolayısı ile bu tercih edilmektedir.

Sedef Boya uygulanış bakımından biraz titizlik ve hassasiyet gerektirse de. Uygulamalar arasında çok yer alan bu boya türü için evinize şık ve modern bir görünüm kazandıracağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sedef boyaları evinize uygulayarak farklı bir yaşam deneyimine sahip olabilirsiniz.

 

Desenleri ve Aparatları

Sedef Boya desenleri evler için sınırsız sayıda bulunmaktadır. Birden çok farklı desen ve şekil desenli rulolar ve baskı aparatı aracılığı ile duvarlara uygulanabilmektedir. Desenlerin duvar yüzeyine  uygulanışı biraz zahmetli ve emek isteyen bir işlemdir. Bu emeği hakiki profesyonel boya badana uzman ustaları yapabilir. Uygulamaların gerçekleştirilmesi için işini iyi bilen ve ciddiye alan uzman ustaların varlığı burada son derece önemlidir. 

Sedef boyalarda desenlerin bulunması kadar uygulaması da önemlidir. Desenli rulolar aparatları ile birlikte uygulama konusunda iyi sonuçlar verebilecek çalışmalar yapılmaktadır. Kaliteli profesyonel boya badana ustaları da bu çalışmaları dosdoğru biçimde yerine getirmeye çalışırlar. Sedef boyaların uygulamasında Evlerin yapısı ve konumu burada önemli bir noktada durmaktadır.

 

Sedef Boya Modelleri

Sedef boyaların modelleri boya markaları içerisinde değişiklik göstermektedir. Her boya markası kendi modelini ve kalitesini belirlemiştir.  Bu markaları tek tek incelemek ve duvar yüzeyine uygun olan modeli seçmek ev sahibinin görevi olmaktadır. Modelleri tercih ederken, eve ve duvar yüzeyine uygunluğu ve duvarların yapısına olan uyumu dikkate alınarak tercihler yapılmalıdır. 

Bu makalemizde size sedef boya desenleri ve sedef boya modelleri ile ilgili çeşitli bilgiler sunmaya çalıştık. Sedef boyaların uygulaması açısından da sizleri aydınlatmaya çalıştık. Makalemizde bazı örnekler de sunarak sizleri hoş örnekler ile karşılaştırmaya gayret ettik. Siz de evinizde veya işyeriniz de bu tür boyalar ile harika bir görünüm elde etmek istiyorsanız. Bizimle her zaman dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz. Yeşil Dekor olarak her zaman hizmetinizdeyiz

 

Sedef Boyanın Özellikleri

Sedef boyalar, duvar yüzeylerine parlak bir görünüm kazandıran, ışığın geliş açısına göre farklı renklerde gözüken. Duvar yüzeyine sedefli bir görünüm kazandıran dekoratif, kokusuz, su bazlı bir iç cephe boyasıdır. Sedef boyalar İnsan ve Çevre Dostudur. Sedef boyalar Su bazlı olduğundan dolayı insan sağlığı etkilemez. Duvar yüzeyinde çatlama yapmaz ve tam silinebilir özelliğe sahiptir. Sedef boyalar Ev ve ofislerde dekoratif amaçlı olarak iç yüzeylerde kullanılabilir.

 

Sedef Boya Kullanma Tekniği

Uygulanacağı yüzeyler kuru ve temiz olmalıdır. Kabarık, Çatlak, ve Hasarlı olmamalıdır. Sedef boyaların uygulanacağı yüzeyde çatlaklar ya da bozukluklar varsa iç cephe macunu ve astar ile düzeltilmelidir. Astar yapılan yüzeyler bir gün bekletilmeli. Sedef uygulama işlemi ertesi gün yapılmalıdır. İstenilen renkte, kısa tüylü rulo ile iki kat olacak şekilde uygulanmalıdır. İkinci kat uygulandıktan sonra boya kurumadan istenen şekil verilmeli ve kurumaya bırakılmalıdır.

Uygulamada Kullanılan rulo ve fırçalar su ile temizlenmeli, bir sonraki kullanıma kadar saklanmalıdır. Bir diğer uygulama tekniği ise Sedef baskı aparatı ile yapılmaktadır. Bu uygulamada ise isteğe bağlı olarak sedef yüzeye uygulandıktan sonra desen verilir. Bir diğer ise normal duvar yüzeyine uygulanır. 

Sedef Boya uygulamaları genelde iki kişi ile yapılır. Biri boyama işlemi yaparken diğer usta ise sedef desenleri verir. Sedef boyalar kuruduktan sonra desen verme işlemi zorlaşabilir. Sedef boyalar kullanıma hazırdır su ile inceltme işlemi gerektirmez. Ambalajını açtığınızda kullanıma hazırdır.

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!