Sedef Boya Modelleri Sedefli Boya Nasıl Uygulanır

Sedef Boya Modelleri Sedefli Boya Nasıl Uygulanır

 

Sedef boya modelleri sedefli boya nasıl uygulama yapılır. Son zamanlarda dekorasyonda sıkla kullanılmaya başlanan İtalyan boya adıyla bilinen dekoratif boyalar arasında yer alan bir üründür sedefli boyalar. Uygulandığı mekanın atmosferini tamamıyla değiştiren mekana farklı dikkat çekici göz alıcı bir görünüm kazandıran bir dekoratif boya çeşididir.

Dekoratif boya grubunun birçok çeşidi ve uygulama modeli vardır. Yesildekor.com olarak Biz içeriğimizde sedef boyaları ve uygulama modellerini hakkında faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri paylaşacağız. Diğer dekoratif boya çeşitlerini de farklı bir yazımızda anlatma sözü vererek konumuza devam ediyorum.

Sedef Boya Çeşitleri

Öncelikle uygulama modellerinden önce sedefli boya çeşitleri hakkında bilgiler paylaşmak istiyorum. Sedef boyayı 3 farklı türde değerlendirebiliriz. Bunlardan birincisi olarak ve en çok uygulamalar da tercih edilen çeşidi de diyebileceğimiz İnce Dokulu Sedef Boyadır.

İnce dokulu sedef genellikle boya üzeri baskı uygulamaların da, ve desenli rulo ile yapılan uygulamalarda. Ayrıca sedefli boyanın orijinal hali ile sedef üzeri desen çalışmalarında kullanılır. Ve duvara stencil çalışma uygulamalarında kullanılır.Sedef boya modelleri

İkinci çeşidi ise Kalın Dokulu Sedef Boyalardır. Kalın dokulu sedefler sadece dekor malası ve özel aparatlarla duvara uygulaması yapılabiliyor. Kalın dokulu sedef yoğun bir kıvama sahip olduğu için dekoratif mala ile duvara bir kat uygulandıktan sonra ikinci kat uygulama yapılırken mala ve ya aparat ile desen verilerek uygulama tamamlanır.

Üçüncüsü ise Kumlu Sedef Boya kumlu çeşidi ise dekoratif fırça ile duvara uygulaması yapılır. Ayrıca farklı dekoratif aparatlar kullanılarak da uygulaması yapıla bilinir. Kumlu sedef boya uygulaması için önce duvar yüzeyini hazırlamakla işe başlanılır. Duvardaki kabarık ve pürüzlü yerler duvar macunu ile onarılıp zımpara yapılır.

Daha sonra tüm yüzeye Astar Boya Uygulaması yapılır. Duvar yüzeyi uygulamaya hazırlandıktan sonra uygulama yapılmadan önce tavanlar boyanmalıdır. Sonra dekor fırçası ile duvara istenilen Sedef boya modelleri verilerek uygulama yapılır.

dekoratif-boya

dekoratif-boya

kumlu sedef boya

kumlu sedef boya

sedef boya uygulaması

sedef boya uygulaması

kalın doku sedef boya

kalın doku sedef boya

Sedef Boya Renkleri

Sedefli boya çeşitleri hakkında yeterli bilgi verdiğimi düşünüyorum. Birazda dekorasyonda olmazsa olmazlar arasında olan renkler hakkında bilgi vermek istiyorum. Sedef boya renkleri kullanıma hazır olarak birkaç ana renkten oluşmaktadır.

Fakat müşterinin arzu ettiği farklı bir renk tonu olursa sedef boya renk kartelasından tercih ettiği renk boya makinesinde yapılabiliyor. Kullanıma hazır olarak üretilen renkler ise müşterilerin en çok tercih ettiği renkler arasından seçilerek hazırlanıyor.

 

Sedef Boya Modelleri
  1. Sedefli boya modellerini 5 farklı uygulama yöntemi üzerinden ele alabiliriz. Birincisi en yaygın olarak ta yapılan boya üzeri dekoratif aparatla yapılan baslı uygulamasıdır.
  2. İkincisi desenli rulo ile duvar boyandıktan sonra duvara uygulanan desen uygulaması. Bu uygulamada desenli rulo yukarıdan aşağı doğru sıralı bir şekilde götürülerek duvara desen uygulaması yapılır.
  3. Üçüncüsü duvara 1 kat sedef uygulandıktan sonra 2 kat uygulamada aparatla verilen desen modelidir.
  4. Dördüncü uygulama modeli özellikle kumlu sedef boyalarda yapılan uygulamadır. Bu uygulamada dekoratif fırça ile duvara çapraz ve ya farklı bir modelde desen uygulaması yapıla biliniyor.
  5. Beşincisi kalın dokulu sedef boya uygulamasında yapılan modeldir. Bu yöntemde önce duvara bir kat uygulama yapılır. Sonra ikinci kat uygulama yapılırken ürün kurumadan dekor malası ile istenilen modelde desen verilerek uygulama yapılır.

Sedef boya modelleri

Yeşil Dekor ile doğanın keyifli detaylarını duvarlarınıza taşıyın.

Satış ve Uygulama Desteği İçin 0532 574 86 01 dekorboyam.com 

 

Ezber Bozan, Kesinlikle Okuması Gereken En İyi Yazılar Ve Yazarları

Boya Badana Rehberi, En Çok Tercih Edilen Duvar Boyası Çeşitleri  

Yağlı Boya Kokusu Nasıl Gider, Evdeki Boya Kokusu Nasıl Gider

Boya Badana Yapmanın 5 Püf Noktası

İtalyan Boya Desenleri ve Dekoratif Boya Çeşitleri

Boyası Dökülen Duvar Nasıl Boyanır?

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!