Petek Arkası Nasıl Boyanır? Petek Boyama

Petek Arkası Nasıl Boyanır? Petek Boyama

Petek arkası nasıl boyanır badana boya uygulamalarında görünür ve açık alanları boyamak rahattır fakat engelli yerleri boyamak bir hayli zahmetli ve zordur. Boyanması zor olan yerlerden biride kalorifer peteklerinin arka kısımlarıdır. Aslında işin tekniğini bilenler için bu uygulama çok kolaydır.

Bu yazımızda petek arkası boyamayı anlatmaya çalışacağız. Öncelikle kaliteli bir boya uygulaması yapabilmek için boya ve rulo fırçaya ihtiyacımız vardır. Ayrıca küçük ve dar alanlar için parmak kullanılması gerekmektedir. Nasıl uygulama yapacağınız anlatmaya geçmeden önce ihtiyacınız olacak malzemelerin bir listesini yazmak istiyorum.

 

  • Boya
  • Rulo
  • Fırça
  • Kağıt Bant
  • Koruma Brandası

 

Petek Arkası Duvar nasıl boyanır

Bu malzemeleri aldıktan veya tedarik ettikten sonra Önce boya uygulaması yapılacak alanı uygulamaya hazırlamalısınız. Bur da yapılması gerekenler peteğin boyanmaması için korumaya alınması olmalıdır. Koruma örtüsü ile peteği kaplayın ve maskeleme bandı ile örtüyü sabitleyin. Ayrıca boya bulaşmasını istemediğiniz mekanik kısımları da kağıt bantla kapatın.

Peteği kapama işlemi bittikten sonra yerleri de branda ile kapatın. Kapama uygulamasını tamamladıktan sonra boyanızı hazırlayarak artık kaloriferin arka kısımlarını boyamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle boyanızı hazırlayın boyanız kullanıma hazır bir ürünse eğer kullanmak için karıştırmanız yeterli olacaktır.

Fakat boyanız kullanıma hazır bir boya değilse öncelikle boyayı inceltmelisiniz. Boyayı ambalaj üzerinde yazan inceltme oranlarına göre inceltmelisiniz.

 

Petek Arkası Boyama

Petek arkası nasıl boyanır parmak rulo ve kalorifer fırçası kullanarak bu uygulamayı yapabilirsiniz. Önce petek fırçası ile rulonun ulaşamayacağı yerlere boya uygulayın. Sonra ise parmak rulo kullanarak geri kalan alana boya uygulayın. Boya uygulamasını iki kat olarak yapın ve katlar arası kuruma süresini bekleyerek yapın.

Petek arkalarını boyamadan önce temizlemeyi unutmayın. Ve tüm boyanızın kirlenmemesi için bu alanı boyayacak kadar boyayı başka bir kaba alarak uygulamayı yapın. Petek arka kısımlarını duvarın kestirme işlemlerini yaparken yapın. Peteklerin arkasını boyarken peteğin asılı olduğu duvarı komple boyayın.

Petek arkası nasıl boyanır

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!