En İyi Tavan Boyası Hangisi En iyi Tavan Boyası Markaları

En İyi Tavan Boyası Hangisi  En iyi Tavan Boyası Markaları 

En iyi tavan boyası hangisi Türkiye’de onlarca tavan boyası üreten firma var. Peki bu kadar çok seçenek varken en iyi tavan boyasını nasıl seçeceğiz. Bu yazımızda boyalar hakkında size bilgi vermeye ve en iyi boya nasıl seçilir anlatmaya çalışacağız.

Tavan boyaları badana uygulamalarında çok geri planda kalsa da, aslında boya badana uygulamalarının çok önemli bir yere sahiptir. Uygulanan boya ne kadar kaliteli olursa yapılan badana o kadar sağlam ve uzun ömürlü olur. Kaliteli boyanın birçok artısı vardır.  

 

En İyi Tavan Boyası Hangisi

Tavan boya uygulaması Boya Badana işinin en zor kısımlarından biridir. Tüm Tavan yüzeyleri için en iyi sonucu verecek. En iyi ve en kaliteli Tavan Boyası hangisidir Tavan boyası seçmenin yolları nelerdir inceleyelim.

Tavan Boyası almaya gittiğinizde, tüm seçeneklere göz gezdirerek nereden başlayacağınıza dair. Herhangi bir ipucu olmadan en iyi Tavan Boyasını nasıl seçeceğim diye düşündüğünüzü görür gibiyim. Bu yazımızda Kaliteli ve Mükemmel boyayı seçmenizde Size yardımcı olmaya çalışacağız.

 

Size Önerebileceğimiz En İyi Boya Markaları

  • Marshall Boya
  • Polisan Boya
  • Dyo Boya
  • Filli Boya

 

TAVAN BOYA UYGULAMASI KOLAY OLMALI

Uygulamada kullanılacak en kolay boya lateks tabanlı ürünlerdir. Bu ürünler hem çabuk kururlar ve uygulaması çok rahat olan boyalardır. Raflarda muhtemelen bu ürünlerin birçoğunu göreceksiniz.

Yüzeye mükemmel yapışmalı, sıçrama yapmamalı, uygulamasının çok kolay olması, mükemmel örtücülüğe sahip olmalı. Ve rutubet küf nem gibi oluşumları engellemek için çok iyi nefes alan yüzeylere sahip olması bakımından boyaları tam aradığınız o tavan boyası olabilir.

En İyi Tavan Boyası Hangisi

 Tavan boyalarının çoğu renk değiştirir. Yani tavan boya uygulama anında pembe şeffaf veya mavi gibi görünebilir. Tavan boyası kuruduktan sonra satın aldığınız boya gerçek rengine dönüyor. Bu sebeple uygulamada herhangi bir noktayı atlayıp veya kaçırıp kaçırmadığınızı çok kolayca görebilirsiniz.

Yağ bazlı hava almayan boya seçenekleri vardır, ama söz konusu tavan yüzeyi olduğunda bu tür seçeneklerden uzak durmanızı öneririz.

 

EN İYİ TAVAN BOYASI RENKLERİ HANGİLERİDİR

En çok kullanılan tavan boyası rengi Beyazdır. Beyaz tavanı açmak yüksek göstermek ve daha geniş görünmesini sağlamak için çok harika bir renk seçimidir.

Duvarların ve Tavanların renklerini eşleştiriyorsanız 2,5 metreden yüksek tavana sahipseniz. Tavan için birkaç ton biraz daha koyu olan bir boya rengi kullanın. 2,5 Metreden altındaki tavanlar için ise iki ton daha açık olan boyaları kullanın.

 

İDEAL TAVAN DOKUSU NASIL OLMALI

En İyi Tavan Boyası Hangisi Tavanlarda genelde düz doku tercih edilir. Çünkü düz doku kaplaması idealdir. Düz doku daha az ışık yansıttığı için tavandan gelen herhangi bir parıltıya sahip olmazsınız. Ve ayrıca düz doku kusurları görmeyi zorlaştırır.

 

ÖZEL TAVAN BOYALARI NASILDIR

 Tavan Boyasından isteyeceğiniz en son şey zevkle başladığınız boyama işinin rutubet veya küfle sonlanmasıdır. Banyo ve Wc tavanları veya nemin çok sıklıkla bulunduğu tavanlar için mutlaka ve mutlaka rutubet ve küf engelleyici Tavan Boyalarını tercih etmelisiniz.

Tavan Boyalarında, akrilik emülsiyon esaslı, su bazlı, tam mat, dekoratif, son kat tavan boyalarını öneririz. Bu tür ürünler daha önce hazırlıkları tamamlanmış her türlü iç cephe yüzeylerine yapı elemanları üzerine uygulanabilir.

Her yüzeye mükemmel yapışırlar. Örtücülük güçleri yüksektir kolay kolay çatlama kabarma dökülme yapmazlar. Teneffüs etme özelliği olan tavan boyaları tavanın kolay nefes almasını sağlar.

Tavan boyaları uygulandığı yüzeye bir mat dekoratif bir görünüm sağlar. Sürüm kolaylığı ekstra tam matlığı sayesinde uygulama kolaylığı sağlar yüzey hatalarını göstermez. Banyo Wc Mutfak dahil her yüzeye ilk ve son kat uygulaması olarak uygulanabilir. Sararmayan, Kokusuz bir boyadır Tavan boyaları.

 

 

ŞİMDİ TAVANLARI  BOYAMAYA HAZIR MISINIZ

Ve artık Sizin için en iyi tavan boyası hangisi biliyorsunuz. Tavan boyaları veya diğer boyalar ile ilgili bilgi almak istiyorsanız. Bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tavan boyaları konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa. Yorum Kısmına yazabilirsiniz. Bu makalemizde Size tavan boyası ile ilgili bilgileri paylaştık, Umarız Size faydalı bilgiler sunmuşuzdur.

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!