Dyo Boya Renk Kartelası  Dyo Boya Renk Kataloğu

Dyo Boya Renk Kartelası – Dyo Boya Renk Kataloğu

Dyo Boya Renk Kartelası Mekanların dekorasyonlarında kullanılan hem iç cephe hem de dış cephe boyaların katalogları her yıl yenilenmektedir. Pantone gibi trend renklerin belirlenmesinde söz sahibi olan firmalar. O yılın trend renkleri konusunda yaptığı açıklamalardan sonra kendi renk skalasını belirleyen markalar o yılın renklerinden birini seçip onun üzerine yoğunlaşabilir.

Dyo Boya Renk Kartelası boya renk kataloğu, gibi tüm boya markalarının renk katalogları ortaya çıkar. Bazı boya firmaları sadece pastel renkler bazıları canlı renkler bazı boya markaları ise retro renkler üzerine yoğunlaşır. Ayrıca tüm renk tonları üzerine genel bir değişim yapan boya firmaları da olabilir. Boya firmalarının kataloglarını yenileme sebepleri, ise eski ve kullanılmayan artık demode kabul edilen boya renk tonlarını çıkarıp yerine daha güncel olan ve moda olanlarını koymaktır. 

Mekanların dekorasyonunda hem iç hem dış cephe boyası sürekli yenilenmiyor olsa da trendleri takip edecek kadar sık yapılıyor denebilir. Bu yılın Dyo Boya Renk Kartelası diğer boya markalarından Çok daha farklı olarak birbirine çok yakın renklerin tüm tonlarına içerisinde yer vermiştir. Örnek pembe renginin yaklaşık ondan fazla farklı tonunu bulmak mümkünken pudra renginin de aynı şekilde oldukça yakın tonlarını bulmak mümkün hale gelmiştir.

Dyo Boya kataloğuna bakarken renk tonları arasındaki farklar çok net anlaşılmıyor olabilir. Dyo Boya Renk Kartelası Fakat büyük alanların boyanmasına geldiğinde bu tonların oldukça farklı bir hale geldiğini görebilirsiniz. Ev boyası renk tonları kendi başına kullanılmadığı için de aslında oda içerisinde eşyaların güneş ışınlarının ve gece avizeler ile birleştiği için çok daha farklı bir tona bürünebilir.

Dyo Boya En Çok Tercih Edilen Renkler

  En çok tercih edilen renkleri ilk 10 listemizde daha fazlası için Dyo Boya web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. www.dyo.com.tr   

  • 1. Alaçatı
  • 2. Meltem
  • 3. Belce Beji
  • 4. Kartepe
  • 5. Kumsal
  • 6. Köpük
  • 7.Buz Beyazı
  • 8. Hayal Pembesi
  • 9.Mine
  • 10. Yeni Çağıl

 İç Cephe Renk Kataloğu

Duvar boyası rengine karar verirken, mobilyaların renkleri ile uyumlu olmasına dikkat etmek lazım. Daha önemlisi olarak odanın ışıklandırmasına, bakılmalı gün içerisinde aldığı ışığa göre nasıl bir görünüm kazandığına bakmak gerekiyor. Dyo Boya Renk Kartelası boyanın renk kartelasının içerisinde gördüğünüz tonların kendi duvarınızda aynı şekilde göründüğünden emin olmak için küçük bir alanda deneme yapmalısınız. Deneme yapmadan önce tüm kartelaya ve örnek resimlere göz atmak isterseniz Dyo Boya web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!