Duvar Boyasında Dalgalanma Neden Olur?

Duvar Boyasında Dalgalanma Neden Olur?

Duvar boyasında dalgalanma neden olur. Yüzeye uygulanan boyaların dalgalı ve şeritler halinde iz bırakmasının  bir çok nedeni vardır. Bu yazımızda bu sorunların nedenlerini ve çözümlerini anlatmaya çalışacağız.  İlk olarak duvar boyasının dalgalı ve iz bırakmasının başlıca sebepleri doğru ürün kullanılmadığı için kaynaklanır.

Doğru üründen kastımız kaliteli bir boya ve kaliteli ve de yüzeye uygun rulo fırçanın kullanılmasıdır.  Ürünler hakkında bilgi ve tavsiye almak için bizi arayabilirsiniz. Bu numaradan her zaman bize ulaşabilirsiniz 0532 574 86 01 Ayrıca Mail adresimizden bize yazabilirsiniz. info@yesildekor.com

 

Doğru Marka Tercihi

Evinizi veya iş yerinizi boyatmaya karar verdikten sonra. İlk yapmanız gereken kesinlikle Boya markası olmalıdır. Ayrıca tercih edeceğiniz markanın ürününün sizin duvar yüzeyine uygun olmasına çok dikkat etmelisiniz. Örnek verecek olursak eski duvar yüzeyiniz saten boyalı ise dönüşüm astarı kullanmadan. Silikonlu ya da Plastik bir boya uygulayamazsınız. Uyguladığınızı var sayarsak kesinlikle duvar boyasında bir süre sonra muhtemelen boya soyulmaya ve kabarmaya başlayacaktır.  Bu nedenlerde ötürü evinizi boyamaya karar verdirten sonra renk seçiminden çok boyanın kalitesine ve yüzey için uygun ürün olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

 

İz Bırakmadan Boya Yapma

Kaliteli bir boya markasını tercih ettiniz ve duvarınız için uygun ürünü de aldınız. Duvarlardaki dalgalanmayı çözmeye yeterlimi tabii ki hayır. Doğru marka ve ürün tercihinden sonra işin ikinci aşamasına geçilir. Bu aşamada dikkat etmeniz gerekenler. Ürünü doğru orantıda inceltilmesi ve uygulama kurallarına uygun bir şekilde boyanın duvara uygulanmasıdır.

Boyanın içine ne kadar su veya tiner girileceğini ürünün ambalajında firma tarafından bilgilendirme yazmaktadır. Bu bölümü okuyarak içine ne kadar inceltici girileceğini öğrenebilirsiniz.  Genelde tüm boya firmaları % de üzerinde hesaplama yaparlar.  Ürün hakkında ayrıntılı bilgi almak için boya firmasının müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz ayrıca.

 

Boya Nasıl Ayarlanır ve Uygulanır

Boyayı ayarlamak için boş ve kesinlikle temiz bir kovaya boyayacağınız alana yetecek kadar boya dökün. Kesinlikle tüm boyayı inceltmeyin aksi takdirde fazla kalan boyanız içine su girildiği için çok kısa bir süre sonra kokmaya ve bozulmaya başlar. Yeterli kadar boyayı incelttik ten sonra işe ilk olarak kestirme yaparak başlayın. Duvar köşelerini fırça ile kestirdikten sonra rulo ile geniş alanları boyayın. Boya uygulamasını kesinlikle 2 kat olarak uygulayın ve katlar arası kuruma süresine dikkat edin.

Duvar Boyasında Dalgalanma Neden Olur?

yesildekor.com

Boya Badana –Sedef Boya – Dekoratif Boya – İtalyan Boya – Pamuk Sıva – Beton Sıva – Cam Sıva – Canlı Sıva – Uygulama Hizmeti 0532 574 86 01

  • Yeşil Dekor Profesyonel Boya Badana Uygulama Hizmeti
  • Satış ve Uygulama Desteği İçin>> dekorboyam.com
  • 0532 574 86 01>> yesildekor.com

 

Ezber Bozan, Kesinlikle Okuması Gereken En İyi Yazılar Ve Yazarları

  1. Panel Kapı Boyama ve Uygulama Teknikleri
  2. Zigon Sehpa Nasıl Boyanır? Sehpa Boyama
  3. Evini Kendi Boyayanlar İçin Boya Yapmanın Püf Noktaları
  4. Demir Kapı Nasıl Boyanır? Demir Boyama Teknikleri
  5. Evi Kendim Boyayabilir Miyim? Ev Nasıl Boyanır
  6. Plastik Sandalye Nasıl Boyanır? Sandalye YENİLEME

Cevap bırakın

error: Content is protected !!