Boya Neden Baloncuk Yapar? Boyada Hava Kabarcıkları

Boya Neden Baloncuk Yapar? Boyada Hava Kabarcıkları

Boya neden baloncuk yapar? Boyada hava kabarcıkları neden oluşur sebepleri ve çözüm teknikleri nelerdir hepsi ve daha fazlası bu yazımızda. Evinizi ya da işyerinizi veya sadece bir odanızı boyamaya karar verdiniz. Öncelikle bilmeniz gereken boya badana uygulaması yapmak sanıldığı kadar kolay değil ve sanıldığı kadar da zor bir işlem değildir. Çok iyi bir boya uygulaması yapılması için el alışkanlığı ve boyalar hakkında bilgiye ihtiyaç vardır.

Eğer boyacı ustası değilseniz ve boya badana işinde profesyonel biri değilseniz ve evinizi boyamak gibi çok zor bir işe kalkıştıysanız öncelikle boyalar hakkında tüm ipuçlarını bilerek yola çıkmalısınız. Boya uygulaması sırasında boya uygulama sorunları ile boşuna zaman kayıp etmek istemiyorsanız, boya yapmanın incelikleriyle ilgili verdiğimiz bilgileri göz önünde bulundurabilirsiniz.

boyada-hava-kabarciklari

boyada-hava-kabarciklari

Duvar Boyası Nasıl Seçilir; Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle boya neden baloncuk yapar konumuza başlamadan önce kaliteli ve sağlam bir boya uygulaması olması için gerekli malzemeleri sıralamak istiyorum. Tavan ve duvar yüzeylerinde kullanılacak boyanın kalitesi sağlıklı bir badana uygulaması için en temel malzemedir. Tercih edeceğiniz boya markası ve o markanın üst kalite ürünleri hem size uygulama kolaylığı hem de kaliteli ve sağlam uzun ömürlü bir boya badana deneyimi sunacaktır. Bu sebepten dolayı Yeşil Dekor olarak Size önerimiz her zaman bilindik kalitesine güvendiğiniz boya firmalarını tercih etmenizdir.

 

Boyada Hava Kabarcıkları

Duvar yüzeyinde oluşan küçük baloncuklar genelde boya uygulama hatalarından dolayı oluşur. En sık görüldüğü boya türü silikonlu ipek boya çeşitleridir. Diyelim ki evinizi özenle boyadınız ve boya uygulaması öncesinde herhangi bir duvar yüzeyinde sorunla karşılaşmadınız fakat tam işi bitirme aşamasına geldiniz duvarlarda baloncuklar oluşmaya başladı. Bu sinir bozucu sorunla birçok profesyonel boyacı ustası dahi herkes karşılaşabiliyor.

Boya neden baloncuk yapar Sebebi ise tamamıyla teknik bir uygulama hatasından kaynaklanıyor. Nedenlerini biraz açacak olursak boyama uygulaması yaparken uygulamacının gözünden kaçan boyayla duvar arasında kalan toz, kir ya da boya kalıntılarından oluşur. Boya yaparken başa oldukça bela olan hava kabarcıkları Duvar yüzeyiniz kullandığınız boya için çok uygun değilse boyayı bitirdikten kısa bir süre sonra duvarınızda baloncuklar ve kabarcıklar görmeniz mümkün.

Bu can sıkıcı baloncukları önlemenin en iyi ve etkili yolu duvar yüzeyini boya uygulaması için doğru uygun ve güzelce hazırlamaktır. Zımpara uygulaması sonrasında tüm duvarların tozunu temiz bir bezle almalısınız. Ayrıca zımpara sonrası kesinlikle astar kullanmanızı öneririz ve uyguladığınız tüm ürünlerin kuruma sürelerine sadık kalarak bir sonraki işlemi yapmalısınız.

Bu içeriğimizde duvarlarda oluşan kabarcıklar ve çözümleri hakkında faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri sizinle paylaştık umarız sizin içinde faydalı bir içerik olmuştur. Tüm soru ve görüşlerinizi alttaki yorum kısmından bize yazabilir veya 0532 574 86 01 arayarak bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!