Boya Badana Rehberi, En Çok Tercih Edilen Duvar Boyası Çeşitleri

Boya Badana Rehberi, En Çok Tercih Edilen Duvar Boyası Çeşitleri

Boya badana rehberi bir evin görünümünü değiştirmek için yapılabilecek en pratik ve kolay hareket boya badana yaptırmaktır. Çok uygun bir maliyetle evinizi güzelleştirebilirsiniz, Başka hiçbir şey yapmadan sadece boya badana uygulaması yaparak evinizi yenileye ve güzelleştirebilirsiniz. Küçük dokunuşlara yaparak odanızın havasını değiştirmek sizin ellinizde. Kendinizi daha iyi hissettirmek adına bu renkli uygulamayı belirli aralıklarla yapmanızı öneririz.

Boya badana yaptırmaya karar verdiniz peki boya uygulamak ve boyalar hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Boya çeşitleri ve nasıl uygulanması gerektiğini en az azami ölçüde bilmenizde fayda vardır. Boyanın kaliteli olduğunda emin olmalısınız ve doğru bir uygulama yapıldığından. Tüm bu soruların cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

 

 

Kaç tane boya çeşidi vardır?

Boya badana rehberi Boya sektörünün de gelişmesi ile birlikte günümüzde ihtiyaca göre birçok boya çeşidi bulunmaktadır. Antibakteriyel boya, Plastik boya, Silikonlu boya, Saten boya, Organik boya, İtalyan boya, Dekoratif boya gibi birçok çeşitlerden bahsetmek mümkün. Tüm boya türlerinin amacı duvarları yenilemek olsa da boyalar özellik olarak birbirinden farklıdır.

Boya badana rehberi

  • Plastik boyalar mükemmel nefes alabilen ama silinmesi zor olan tam mat görünümlü bir boya çeşididir. Silikonlu boyalar çıkmadan önce en çok tercih edilen boya türlerinden biriydi plastik boya, Fakat son zamanlarda pek fazla tercih eden yok gibi bunun en büyük nedeni çabuk leke alması ve temizlenmesinin zor olmasıdır.
  • Silikonlu boyalar mat, yarı mat, ipek mat, ve parlak görünümünde birçok farklı seçenek ile karşımıza çıkıyor. Çok tercih edilmesinin en büyük sebebi kolay temizlenebilir olması ve leke tutmuyor olmasıdır.
  • Doğal boyalar ise VOC değeri düşük yani koruyucu madde içermeyen. Çok sağlıklı olan bir boyadır. Özellikle bebek odalarında çok tercih edilir.
  • Antibakteriyel boyalar ise duvar yüzeyinde bakteri, küf, ve mantarların oluşmasını engelleyen bir boyadır. Son zamanlarda sıkça kullanılmaya başlandı.
  • Dekoratif boyalar birçok farklı dokusuyla uygulandığı duvarda sıra dışı bam başka bir görünüm kazandırır. Özellikle Dekor çalışmalarında çok tercih edilen bir boya çeşididir.

 

 

Boya türlerini neye göre seçmeliyiz?

Boya badana rehberi, Öncelikle boyların içeriğini bilmelisiniz daha sonra sizin ihtiyacınızı karşılayacak olan boya türüne karar verebilirsiniz. Sizin boyadan olan beklentilerinizi karşılayacak ve ihtiyacınız olan boya çeşidine karar verdikten ve renk seçimi yaptıktan sonra, Boya uygulaması için bizden profesyonel boyacı ustası destek alabilirsiniz.

Size önerebileceğimiz ve en çok tercih edilen boya hiç tartışmasız Silikonlu boyadır. Su bazlı silikonlu boyalar üstün silinebilme özelliği sayesin de onu daha da çok tercih edilir kılıyor. Fakat daha çok sağlıklı boyalardan yanaysanız size o zaman Doğal boyaları önerebiliriz. Üstün mat bir görünümü olan ve silikonlu boyaya göre daha düşük maliyetli olan Plastik boyayı kullanabilirsiniz.

Ayrıca evinizin her yerini aynı boya çeşidi ile boyamak sorunda değilsiniz. Örneğin salonunuzun 3 duvarını silikonlu boya yapabilir, sadece bir duvarını özel dekoratif boya çalışması yaparak evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Çocuk odalarında daha sağlıklı bir alan yaratmak için özellikle çocuğunuzun odasında organik boya kullanabilirsiniz.

Banyo, Mutfak, Bodrum gibi nemli bölgelerde küf ve bakteri üremesini engellemek için antibakteriyel boyayı tercih etmenizi öneririz. Verdiğimiz örneklere bakarak sizde ihtiyacınıza göre en uygun boya türüne karar verebilirsiniz. Evinizi profesyonel boyacı ustalarının boyamasını istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Yeşil Dekor olarak Siz değerli müşterilerimize profesyonel boya badana hizmeti veriyoruz. 0532 574 86 01

 

En çok tercih edilen duvar boyası çeşitleri hangileridir?

Boya badana rehberi Su bazlı silikonlu boyalardan sonra en çok kullanılan boya türü Plastik boyadır. Ayrıca son zamanlarda doğal boyaların tercih edilmesi ve kullanılması da yükseldi. Son yılların gözdesi olan dekor boyaların kullanılması da yükseliş de olan boyalardan biri. Özellikle dekor çalışmalarında vazgeçilmez bir ürün olan dekoratif boyalar kullanıcısına birçok alternatif sunuyor.

 

 

Boya uygulaması için boyacı ustası ile çalışmak şart mıdır?

Herkes video izleyerek, ve makale okuyup bilgi alarak evinin boya uygulamasını yapabilir. Boya uygulaması yapmanın çok zor bir işlem olduğunu söyleyemeyiz. Fakat bazı boya uygulamalarında çok daha üstün performans almak için boyacı ustalarından profesyonel hizmet almak gerekiyor.

Boya badana rehberi Bu örneğin dışında boya uygulamalarında nelerle karşılaşıldığını tahmin edemeyebilirsiniz. Boya uygulama esnasında hatalar ve boya problemleri çıkabilir, Bu durumlar ile en iyi boyacı ustası baş edebilir. Ve bu problemleri asgari zararla ve pratik şekilde durumu düzeltebilir. Fakat böyle bir problemle karşılaşan amatör bir kişi ne yapacağını bilmediği için sorunlarla baş etmekte de zorluk çekebilir. Tüm bunların yanı sıra verilen emek ve malzeme de ziyan olacaktır. Bu nedenlerde dolayı işinizi şansa bırakmamak için profesyonel bir boyacı ustasına badana boya yaptırmak doğru bir karar olacaktır.

 

Yeşil Dekor olarak siz değerli müşterilerimize başta boya badana uygulama hizmeti olmak üzere birçok boya, dekorasyon, tadilat ve tamirat hizmeti sunuyoruz. Sizde evinizi profesyonel bir boyacı usta ekibine boyatmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0532 574 86 01

 

 

Cevap bırakın

error: Content is protected !!