Antibakteriyel Boya Nasıl Uygulanır ve Özellikleri Nelerdir?

Antibakteriyel Boya Nasıl Uygulanır ve Özellikleri Nelerdir?

Antibakteriyel boya özellikleri nelerdir. Uygulandığı duvar yüzeyinde kir ve lekeleri bloke ederek yüzeye işlemesini engelleyen, Özel olarak geliştirilmiş silinme özelliğine sahip bir boyadır. İpek mat görünümlü kokusuz ve de esnek yapıdadır özel iç cephe boyasıdır. Antibakteriyel boyalar uygulandığı duvar yüzeyinde mantar ve virüs oluşumunun önlenmesi amacıyla kullanılır. Küf ve mantar önleyici özelliğine sahip özel bir boyadır uygulandığı yüzeyde 5 yıl koruma sağlar.

 

Antibakteriyel Boya Ne Işe Yarar ?

Özel amaçlı bir boya çeşididir birçok artı özelliğe sahiptir. En başta göze çarpan özellikleri duvar yüzeyinde virüs oluşumunu engellemesidir. Ayrıca küf ve mantar olan evlerde kullanılması önerilir. Tam silinebilir olması da kullanım açısında kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. Antibakteriyel boyayaları kullanmayı düşünüyorsanız Sağlık bakanlığı onaylı boyaları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 

 Boya Nasıl Yapılır

Boya uygulamasına başlamadan önce uygulama için ön hazırlık yapmalısınız. Ayrıca bu özel boyaları da dilediğiniz renk tonunda yaptırabilirsiniz. Son kat boyasıdır üzerine herhangi bir ekstra uygulama yapılmasına gerek yoktur. Öncelikle bir malzeme listesi oluşturarak işe başlamalısınız. Yeşil Dekor olarak Sizin için gerekebilecek tüm malzemelerin bir listesini oluşturduk. Bu hazırladığımız listeden ihtiyacınız olacak malzemeleri not alabilirsiniz.

 

Malzeme Listesi

 • Antibakteriyel Boya
 • Astar Boya
 • Macun
 • Rulo ve Fırça
 • Zemin Örtüsü
 • Maskeleme Bandı
 • Zımpara

 

Yardımcı Araçlar

 • Boya sırığı
 • Merdiven
 • Alçı küreği ve ıspatula
 • Maket Bıçağı
 • Boş kova
 • Temizlik Bezi
 • İş eldiveni
 • İş gözlüğü
 • Toz maskesi

 

 Boya İçin Ön Hazırlık

Antibakteriyel boya Uygulama için malzemeleri tedarik ettikten sonra uygulama için evi uygun hale getirmekle işe başlamalısınız. Bunun için öncelikle eşyaları size engel olmayacak bir biçimde odanın orta kısmına toparlayın. Sonra üzerlerini hışır naylon branda ile kaplayın. Yerleri ise mavi zemin örtüsü ile kaplayın ve süpürgelikleri maskeleme bandı ile boya sızmayacak şekilde kapatın.

 

Daha sonra duvar yüzeyindeki kabarık bölümleri kazıyıp macun ile doldurun. Duvardaki çukur yerler dolana kadar bu işlemi tekrarlayın ortalama 2-3 alçı uygulamasında tamamlanır bu işlem. Daha sonra kuruma sürecini bekleyin ve zımpara yaparak yüzeydeki pürüzlü bölümleri düzeltin. Zımpara uygulaması bittikten sonra tüm duvar yüzeyinin tozunu iyice alın. Sonra astar uygulamasını yapabilirsiniz. Rulo ve fırça yardımı ile duvar yüzeyine astar boya uygulayın.

 

Antibakteriyel Boya Uygulaması

Eğer tavanları da boyamayı düşünüyorsanız duvar boyasını uygulamadan önce tüm tavanları boyamalısınız. Uygulaması için hazırladığınız boyayı önce kestirme yaparak duvara uygulayın daha sonra geniş alanları rulo ile tamamlayabilirsiniz. Boya yaparken iz kalmaması için ne yapmalı duvar yüzeyine eşit oranda boyayı yaymaya özen gösterin. Boya uygularken atlama yapmamaya dikkat edin ve katlar arası kuruma süresini bekleyerek bir sonraki katı uygulayın.  Uygulamadan daha iyi sonuç almak istiyorsanız kaliteli boya markalarını kullanmanızı öneririz.

 

yesildekor.com

Boya Badana & Dekorasyon Hizmeti

Boya Badana – Sedef Boya  – Dekoratif Boya – İtalyan Boya – Pamuk Sıva – Beton Sıva – Dekoratif Sıva – Cam Sıva  – Canlı Sıva – Fonksiyonel Boya – Duvar Kağıdı – Ses Yalıtımı – Yangın Yalıtımı – Su Yalıtımı – İç Dış Mantolama – Çatı – Elektrik – Tesisat – Parke Uygulama Hizmeti Vermekteyiz.  0532 574 86 01

Yeşil Dekor Profesyonel Boya Badana Uygulama Hizmeti

Satış ve Uygulama Desteği İçin>> 0532 574 86 01>> dekorboyam.com

Antibakteriyel boya

Ezber Bozan, Kesinlikle Okuması Gereken En İyi Yazılar Ve Yazarları

Petek Arkası Nasıl Boyanır? Petek Boyama

Rulo İzi Kalmaması İçin Ne Yapılmalı? Boya Uygulaması

Boyada Fırça İzi Nasıl Geçer? Boyama Teknikleri

Tavanda Rulo İzi Nasıl Geçer? Tavan Nasıl Boyanır

Bozuk Boya Kokusu Nasıl Anlaşılır Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapı Boyası Neden Soyulur? İşin Ustasından Öğrenin

Boya Badana İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Vernik Kokusu Nasıl Giderilir, En İyi Yöntemler Hangisi?

Duvar Köşeleri Nasıl Boyanır, Mükemmel Kestirme Nasıl Yapılır

Kabaran Duvar Nasıl Boyanır, En İyi Çözüm Önerileri

Cevap bırakın

error: Content is protected !!